Świnoujście: skradziono samochód z parkingu straży granicznej

ŚwinoujścieKilka dni temu straż graniczna odzyskała skradzioną w Skandynawii Teslę X - wartą 500 tys. zł. Auto trafiło na strzeżony parking w Świnoujściu. W środę w nocy samochód znów skradziono. Szukają go policjanci po polskiej i niemieckiej stronie granicy.

W sobotę wieczorem z promu, do Świnoujścia ze Szwecji, zjechała na ląd niebieska Tesla X. Kierowca pojazdu tak się spieszył, że wyłamał szlaban wyjazdowy z terminala i z piskiem opon ruszył dalej.

Kapitan Straży Granicznej - Andrzej Juźwiak mówi, że strażnicy graniczni podjęli czynności poszukiwawcze. Po kilku godzinach znaleźli auto porzucone na terenie Świnoujścia. Samochód został zabezpieczony.

Jak się okazało, samochód figuruje w policyjnej bazie - został skradziony w Skandynawii. Tesla trafiła więc na parking strzeżony Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu.

W środę w nocy nieznany sprawca lub sprawcy, odkręcili przęsło w płocie parkingu i ponownie Tesla została skradziona. Funkcjonariusz strzegący parkingu wzywał złodziei do zatrzymania się - gdy ci nie reagowali, oddał kilka strzałów by uniemożliwić kradzież. Mimo to, złodziejom udało się odjechać.

Straż Graniczna obstawiła granice oraz przeprawy promowe. Auto zniknęło - wziąć trwają poszukiwania. Komendant dywizjonu powołał komisję, która ma wyjaśnić okoliczności tej kradzieży.

Opublikowane: Listopad 16th, 2017 12:59 pm