Sukces CBŚP, gang narkotykowy ujęty

gliwicki

Zatrzymano łącznie 18 osób podejrzanych o udział w narkotykowym gangu zostało aresztowanych przez funkcjonariuszy CBŚP. Ostatnie zatrzymania miały miejsce w powiecie gliwickim, chociaż pierwsi członkowie tej grupy ujęci zostali na terenie Czech. 

W styczniu, podczas akcji na terenie czeskiej Ostawy, policjanci przejęli 34 kg kryształów narkotyku 4CMC z grupy mefedronowej. Narkotyki przewożone były w specjalnych pojemnikach w tak zwanym mobilnym magazynie.

W marcu z kolei zatrzymano osoby, zajmujące się praniem brudnych pieniędzy, pochodzących z handlu tymi substancjami. Byli oni tak zwanymi "słupami", czyli ludźmi, udostępniającymi swoje konta bankowe, by uwiarygodnić pochodzenie pieniędzy gangu.

Kolejnych czterech podejrzanych funkcjonariusze CBŚP i straży granicznej zatrzymali w powiecie gliwickim. Aresztowani zajmowali się magazynowaniem oraz rozsyłaniem narkotyków i dopalaczy. Substancje te rozprowadzane były nie tylko na terenie kraju, ale też za granicą.

Na ten moment Prokuratura Okręgowa w Gliwicach w tej sprawie postawiła zarzuty aż 18 osobom. Ośmiu z nich trafiło do tymczasowego aresztu.

Opublikowane: Marzec 28th, 2018 10:34 am