Strefa Gazy: niespodziewane izraelskie ataki odwetowe ranią cztery osoby

gaza9sieCo najmniej czterech Palestyńczyków zostało rannych po tym jak siły wojsko izraelskie przypuściło atak na siedziby Hamasu w strefie Gazy. Wtorkowe ataki zostały wymierzone w trzy lokalizacje w Strefie.

Według oficjalnych informacji izraelskiego wojska, ataki zostały przypuszczone jako forma odwetu za wcześniejsze działania - zarzutom zaprzecza rzecznik Hamasu. Jednocześnie żadna ze stron w regionie nie przyznała się do przeprowadzenia tego rodzaju ataków. Według przedstawicieli Hamasu - dotychczas zdecydowanej oraz agresywnej organizacji działającej w Gazie, nie mają oni obecnie żadnego interesu by przerywać wypracowany czas pokoju.

Trzy ofiary izraelskiego ataku zostały już zwolnione ze szpitala. Jedna z nich, 26 letni mężczyzna, ma poważne rany czaszki i pozostaje nieprzytomny.

W ciągu ostatniej dekady, organizacja Hamas faktycznie zarządzała Strefą Gazy, natomiast Zachodnie Wybrzeże Jordanu należało do organizacji Fatah stanowiącej rząd Autonomii Palestyny. Państwo Izrael i organizacja Hamas walczyły ze sobą w Gazie podczas trzech wojen, prowadzonych co najmniej do 2014 r

   

Opublikowane: Sierpień 9th, 2017 1:46 pm