Straż miejska w Poznaniu ukarała mężczyznę wyrzucającego śmieci do lasu

poznan

Straż miejska w Poznaniu wysłała mężczyźnie “zaproszenie” na seans filmu. Funkcjonariusze pokazali mu krótki film zrobiony za pomocą fotopułapki. Filmik przedstawia mężczyznę w roli głównej, jak wyrzuca nielegalnie śmieci do lasu. Straż miejska po skończonym seansie wystawiła mężczyźnie mandat w wysokości 500 zł.

Do incydentu zarejestrowanego za pomocą fotopułapki doszło w ub. roku, w czerwcu. Nagranie przedstawia jak do lasu wjeżdża terenowy samochód. Chwilę później wysiadł z niego mężczyzna, następnie otworzył bagażnik i wyrzucił z niego worek z boku polnej drogi. W kolejnym momencie wsiadł do samochodu, zawrócił i odjechał.

Sprawca nie był świadomy, że jego zachowanie zarejestrowała w bardzo dobrej jakości fotopułapka. Dzięki wysokiej jakości nagraniu funkcjonariusze mogli bez problemu odczytać tablice rejestracyjną oraz zidentyfikować właściciela pojazdu. Po ustaleniu jego tożsamości, mężczyzna został zaproszony do obejrzenia nagrania.

Mężczyznę ukarano najwyższą przewidzianą za tego typu wykroczenie karą - mandatem 500 zł. Dodatkowo mężczyzna musiał posprzątać odpady, które pozostawił w lecie.

- Myślę, że będzie to nauczką dla niego i innych - skomentował Robert Mielcarek z poznańskiej straży miejskiej.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Opublikowane: 7 marca, 2019 11:11 am