Starogard Gdański: zgotowali bezdomnemu piekło

Starogard GdańskiProkuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim oskarżyła trzy osoby o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad 44-letnim, bezdomnym mężczyzną. Akt oskarżenia w tej sprawie skierowano do Sądu Rejonowego w Starogardzie Gd.

Do zdarzenia doszło na początku roku. Jak ustaliła prokuratura, dwaj mężczyźni znęcali się nad bezdomnym. Bili go, ranili ostrymi przedmiotami i strzelali do niego z wiatrówki. Grozili mu śmiercią.

Bezdomny mężczyzna mieszkał u jednego z napastników w zamian za wykonywanie drobnych prac remontowych. W nocy z 11 na 12 lutego br. strzelali do bezdomnego, oddając kilkanaście strzałów. Mężczyzna uciekł, a pracownicy pobliskiej stacji benzynowej wezwali pogotowie. Bezdomny trafił do szpitala.

Pan Wojciech opowiada, że zgotowano mu piekło. Traktowali go jak żywą tarczę, znęcali się od stycznia do lutego. Mężczyźni ćpali i pili.

Biegły stwierdził 18 ran rąk i nóg powstałych w wyniku postrzałów, do tego rany cięte i tłuczone całego ciała. Obrażeń tych poszkodowany doznał w różnym czasie, od kilku godzin przed oględzinami ciała do nawet kilku tygodni.

Mateusz CH. oraz Artur M. zostali zatrzymani w tej sprawie. Zrzuca im się fizyczne i psychiczne znęcanie się nad pokrzywdzonym ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyźni nie przyznali się do zarzucanych im czynów.

Napastnikom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na to, że Artur M. był w przeszłości karany, grozi mu kara 15 lat więzienia.

Mateuszowi Ch. zarzucono również posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych w postaci marihuany, amfetaminy oraz mefedronu. Środki te ujawniono w trakcie przeszukania mieszkania. Mateusz Ch. przyznał się do tego przestępstwa. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

Trzecią zaś osobą objętą aktem oskarżenia jest 50-letnia kobieta. Zarzucono jej posiadanie wyrobów tytoniowych oraz tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Ich wartość akcyzowa wynosiła 19 373 złotych. Kobiecie grozi grzywna lub pozbawienie wolności na okres 3 lat. Kobieta nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej przestępstwa. Prokurator zastosował wobec niej dozór Policji oraz zakaz opuszczania miejsca pobytu.

Opublikowane: Grudzień 7th, 2017 1:35 pm