Starogard Gdański: policja złapała dwóch mężczyzn podejrzanych o więzienie i znęcanie się nad bezdomnym

Starogard_GdańskiW ręce policji wpadło dwóch mężczyzn ze Starogardu Gdańskiego. Są podejrzani o znęcanie się nad 44-letnim bezdomnym i zrobienie z niego "żywej tarczy".

Bezdomny mężczyzna miał liczne obrażenia, w tym 30 ran postrzałowych z wiatrówki. Załoga pogotowia ratunkowego opatrzyła poszkodowanego i zabrała go do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. O sprawie poinformowano policję. Z wstępnych ustaleń wynikało, ze 44-latek mógł być przetrzymywany przez ostatnie kilka tygodni przez dwóch mężczyzn w jednym z tamtejszych mieszkań.

Policjanci ustalili najpierw dane 23-latka - udało się go zatrzymać już w niedzielę zatrzymali. Dodatkowo podejrzany miał przy sobie narkotyki. Z kolei w poniedziałek rano w ręce policjantów wpadł 40-latek, który również miał się znęcać nad bezdomnym. Obecnie trwa analiza zabezpieczonego materiału dowodowego, następnie zatrzymani usłyszą między innymi zarzuty dotyczące znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, uszkodzenia ciała, posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Przeszukanie mieszkania 23-latka pozwoliło na zabezpieczenie długiej i krótkiej broń pneumatycznej wraz ze śrutem, maczet, noży myśliwskich, sztyletów oraz drewnianych pałek. Zabezpieczono również ponad 170 gramów środków odurzających wśród których były amfetamina, marihuana i mefedron. Ponadto w mieszkaniu znajdowało się ponad 1100 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz łącznie ponad 100 gramów amfetaminy i marihuany, które należały do matki mężczyzny. Kobieta również została zatrzymana.

Opublikowane: Luty 13th, 2017 11:59 am