Stany Zjednoczone: huragan Harvey powodem ogromnych klęsk żywiołowych

Houston

W poniedziałek powódź w Houston w Stanach Zjednoczonych sięgnęła linii dachów. Mieszkańcy czwartego pod względem wielkości miasta w USA podczas czwartego dzień ciągłych opadów deszczu proszą o pomoc. 

Miasto zostało sparaliżowane przez jedno działalność jednej nie największych w historii USA ulew. W stanie Teksas szaleje natomiast 4-stopniowy huragan przynoszący jeszcze więcej deszczu. Władze szykują się na najgorsze. Podczas nawałnicy zginęły co najmniej 3 osoby, w tym kobieta której dom został zgnieciony przez duży upadający dąb. Inny przypadek tragedii z udziałem niszczycielskiego żywiołu to prawdopodobna śmierć sześciu członków rodziny poniesiona w wyniku zatopienia furgonetki w zalewisku we Wschodnim Houston. W wielu przypadkach członkowie rodziny i przyjaciele mają nadzieję przynajmniej na znalezienie ciał ofiar żywiołu.  Według specjalistów tego rodzaju kataklizm pogodowy byłby spodziewany raz na tysiąc lat.

Powódź jest tak wielka, że poziomy dróg wodnych w mieście są równe lub wyższe od czasu sztormu tropikalnego Alison z 2001 r.. Żadna większa autostrada nie została zaatakowana. Normalne funkcjonowanie ogromnego miasta jest jednak niemożliwe i w efekcie opustoszałe. Na "drogach" znajdują się tylko pojazdy ratunkowe. Liczba pracujących w mieście służb została ustalona na 3 tys., natomiast z ostatnich raportów wynika, że z wody zostało uratowanych co najmniej 3 tys. osób.

Opublikowane: Sierpień 29th, 2017 1:02 pm, ostatnia aktualizacja: Sierpień 31st, 2017 at 3:17 pm