Stany Zjednoczone: amerykański wiceprezydent odbył ożywione spotkanie z Wenezuelczykami

DoralWiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence przemówił do obywateli Wenezueli zgromadzonych we wtorek na Florydzie Południowej zapowiadając, że USA użyją argumentów ekonomicznych i dyplomatycznych, by doprowadzić do wolnych wyborów w tym kraju.

Pence przemawiał w kościele w mieście Doral, na Florydzie Południowej, gdzie przebywają uchodźcy z Wenezueli. Na przemówieniu było obecnych 300 obywateli południowoamerykańskiego kraju. Podczas wydarzenia skandowano hasła tj. wolność a napomknięcia o zainteresowaniu problemem przez prezydenta Donalda Trumpa wprawiały tłum w euforię. Pence zapowiadał wprowadzenie kolejnych sankcji wobec rządu prezydenta Nicolasa Maduro. Wiele państw Ameryki Południowej notuje duże sukcesy gospodarcze - co jednak dzieje się w głębokim kontraście z aktualną kryzysem Wenezueli. Na wydarzeniu nie brakowało Wenezuelczyków demonstrujących potrzebę aktywnego wsparcia ze strony USA.

W ubiegłym tygodniu wiceprezydent Pence odbył wizytę do Kolumbii, Argentyny, Chile oraz Panamy w celu pozyskania poparcia dla wspólnych działań, przekonując jednocześnie o potrzebie przywrócenia stabilności oraz o braku planów amerykańskiej inwazji na kontynencie.

Dzień przez wystąpieniem wiceprezydenta na Florydzie Południowej, spotkał się z piętnastoma uchodźcami z Wenezueli, z którymi rozmawiał o wyjątkowym momencie dla obrony demokracji w kraju.

Gubernator Florydy Rick Scott wraz z republikańskimi senatorami Marco Rubio i Maro Diaz-Balartem dołączyli do Pence'a podczas oświadczeń zebranych w stanie liderów uformowanej wenezuelskiej diaspory, w tym polityków i sędziów.

     

Opublikowane: Sierpień 24th, 2017 11:47 am