Sri Lanka: państwo prosi o natychmiastową pomoc z przemytnikami narkotykowymi

srilankaPaństwo Sri Lanka apeluje o międzynarodową pomoc w poradzeniu sobie z problemem karteli narkotykowych, które coraz częściej używają państwa-wyspy jako tranzytu w międzynarodowym obrocie kokainą i heroiną.

Minister prawa i porządku Sagala Ratnayaka powiedziała, że państwo skonfiskowało niewiarygodną dotychczas na Sri Lance ilość kokainy. Strategiczna pozycja Sri Lanki na szlaku między Europą a Azją Południowo-Wschodnią zachęciła przemytników do wykorzystywaniu tego kanału do międzynarodowego obrotu narkotykami. Problem jest na tyle duży, że zostanie poruszony na szczycie Państw Oceanu Indyjskiego w Colombo. Władz Sri Lanki znalazły w pojemniku na cukier ponad 200 kg kokainy, którą w ubiegłym tygodniu próbowano przemycić przez port w stolicy - Colombo. W ubiegłym roku policja znalazła 800 kg kokainy, natomiast sześć miesięcy później 90 kg ukrytych w transporcie drewna.

Z uwagi na rosnące w zastraszającym tempie ilości oraz częstotliwości przemycanych narkotyków, z którymi państwo przestaje sobie radzić, Sri Landa prosi o pomoc międzynarodową.

Opublikowane: Sierpień 29th, 2017 3:39 pm, ostatnia aktualizacja: Sierpień 31st, 2017 at 3:17 pm