Słynny na całym świecie fotograf nie może wystawić swoich prac w Opolu, mimo że to właśnie z tego miasta pochodzi. Powód? Opole nie toleruje aktów.

Opole

Arkadiusz Branicki to pochodzący z Opola fotograf, który otrzymał trzy nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Fotograficznym w Moskwie MIFA 2018 - złoty medal w kategorii Portfolio FanArt - proffesional, Srebrny w kategorii Portfolio - professional i brązowy w kategorii Fine Art - nudes. Swoich prac nie może jednak wystawić w mieście swojego zamieszkania. Dlaczego? Bo wystawia akty.

Fotograf znany jest przede wszystkim z tego, że tworzy tematyczne serie zdjęć. W Moskwie prezentował zdjęcia z serii "Ballet" oraz "Gravity". Jego wystawy można oglądać m.in. w Łodzi, Warszawie, czy Krakowie, ale w Opolu prędko go raczej nie zobaczymy.

Sam Branicki mówi, że został w tym roku zaproszony do zorganizowania wystawy w Opolu, ale z nieznanych mu przyczyn odwołano wernisaż na tydzień przed zaplanowanym terminem. "Zrezygnowałem z pokazywania się tam na siłę" - dodaje.

Opublikowane: Maj 15th, 2018 10:39 am