Słowa Stephana Hawkinga zostaną wysłane w kosmos

800px-Stephen_Hawking_050506 Źródło: Wikimedia Commons

Słowa zmarłego brytyjskiego fizyka Stephana Hawkinga sygnałem radiowym zostaną wysłane w kierunku najbliższej czarnej dziury.

Do tego wyjątkowego zdarzenia ma dojść podczas uroczystości pochowania prochów Hawkinga w opactwie Westminster w Londynie. Słowa naukowca zostaną wysłane w kosmos na tle muzyki greckiego kompozytora Vangelisa. Mają polecieć w kierunku najbliższej Ziemi czarnej dziury 2A 0620-00, która znajduje się prawie 3,5 tysiąca lat świetlnych od naszej rodzimej planety.

Rodzina naukowca informuje, że słowa, które zostaną tam wysłane dotyczą "pokoju i nadziei". Lucy, córka Stephana Hawkinga dodaje również, że to wspaniały gest, gdyż jej ojciec zawsze chciał polecieć w kosmos, a teraz w pewien sposób jego marzenie zostanie spełnione.

Hawking jest jednym z najbardziej znanych brytyjskich uczonych XX i XXI wieku. Jest również autorem wielu bestsellerów. Często wypowiadał się na temat samej ludzkości, jej przetrwania oraz przyszłości. Przez wiele lat cierpiał na nieuleczalną chorobę systemu nerwowego, przez którą poruszał się na wózku i komunikował się ze światem za pośrednictwem syntezatora mowy. Zmarł w wieku 76 lat, 14 marca 2018 roku.

Opublikowane: Czerwiec 15th, 2018 10:39 am