Singapur: odsłona prawa, które dotyczy najbardziej przyziemnych przewinień

singapur9sie60-letni obywatel Singapuru może zostać skazany na karę do dwóch lat więzienia, jeśli okazał by się winny przyczepianiu wykałaczek do zębów do autobusowego siedzenia.

Singapur jest znane za stosowanie kar za najmniejsze przewinienia społeczne, tj. wandalizm, który kara się chłostą, natomiast sprzedaż gum do żucia jest zakazany - chyba, że w indywidualnych przypadkach guma pomaga w leczeniu medycznym. Policja rozpoczęła śledztwo po tym, jak w zeszłym tygodniu zarząd autobusów powiadomił, że jedno siedzenie w ich pojeździe zostało przedziurkowane wykałaczką. Władze znalazły winowajcę wykorzystując m. in. materiał z kamer ulicznych. Użytkownik Facebooka udostępnił dodatkowo pod koniec miesiąca zdjęcia przedstawiające przyczepione do jednego z siedzeń autobusu wykałaczek - post udostępniono ponad 2,5 tys. razy. Okazało się, że zdjęcia opublikowała kobieta, która jak twierdzi niemal nie nadziała się na znalezisko.

W 2015 r. dwóch młodych Niemców zostało skazanych na 9 miesiące więzienia i trzy uderzenia z trzciny cukrowej za pomalowanie sprejem jednego z pojazdów w metro.

Opublikowane: Sierpień 9th, 2017 3:40 pm