Samobójczy zamach przy misji NATO w Kabulu

kabul

Osiem osób zginęło, a co najmniej 25 zostało rannych w wybuchu, do którego doszło w porannych godzinach w centrum Kabulu, w pobliżu cywilnej misji NATO.

Ofiary zamachu to afgańscy cywile; wśród rannych jest trzech amerykańskich żołnierzy. Do wybuchu doszło niedaleko ambasady Stanów Zjednoczonych.

Zniszczeniu uległo wiele prywatnych samochodów osobowych, które były zaparkowane w tej dzielnicy. Żadna organizacja na razie nie przyznała się do zorganizowania zamachu, ale, jak przypomina AP, coraz więcej ataków przypuszczają ostatnio afgańscy talibowie.

W piątek talibowie ogłosili początek swojej dorocznej ofensywy, zapowiadając nasilenie ataków na siły bezpieczeństwa Afganistanu i międzynarodowe siły wojskowe w tym kraju. Tydzień wcześniej doszło do największego zamachu na afgańską bazę wojskową, w którym zginęło 140 osób.

10 talibów ubranych w mundury armii afgańskiej wjechało wówczas wojskowymi pojazdami do bazy Mazar-i-Szafir na północy kraju. Napastnicy otworzyli ogień do żołnierzy jedzących posiłek w kantynie i opuszczających meczet po piątkowych modłach; użyli również granatników.

mazariszarif

Opublikowane: Maj 3rd, 2017 1:20 pm, ostatnia aktualizacja: Maj 3rd, 2017 at 1:37 pm