Sąd wydał wyrok w sprawie Pawłowicz kontra Owsiak

Warszawa

Jerzy Owsiak został w czwartek zobligowany przez sąd do opublikowania przeprosin za naruszenie dóbr osobistych Krystyny Pawłowicz, posłanki PiS. M.in. sprawa dotyczy ogłoszonego w maju 2014 roku, internetowego konkursu na rozszyfrowanie skrótu "RWKPWK". Wyrok jednak nie jest jeszcze prawomocny.

Sąd okręgowy, ogłosił w czwartek wyrok w procesie cywilnym, który został wytoczony Jerzemu Owsiakowi, prezesowi fundacji WOŚP, przez Krystynę Pawłowicz, posłankę PiS.

Jerzy Owsiak został zobligowany przez są do opublikowania oświadczenia z przeprosinami dla Krystyny Pawłowicz, na stronie internetowej kreciola.tv. Owsiak ma przeprosić Pawłowicz za "bezpodstawne sformułowania dotyczące stosowania zasad praktykowanych w PRL, także za zorganizowanie konkursu polegającego na rozszyfrowaniu skrótu RWKPWK, co naruszało jej dobra osobiste w postaci czci i godności w filmie z dnia 12 maja". Oświadczenie ma być zamieszczone na stronie przez dwa tygodnie.

Owsiak na stronie kreciola.tv musi również opublikować oświadczenie, w którym przeprasza Krystynę Pawłowicz "za bezpodstawną sugestię dotyczącą stanu normalności naruszającej jej dobra osobiste w postaci czci i godności w filmie z dnia 2 czerwca 2014 roku". To oświadczenie ma być zamieszczone na stronie przez 48 godzin.

Wniosek Katarzyny Pawłowicz o finansowe zadośćuczynienie w wysokości 50 tys. zł, został odrzucony przez sąd.  Adwokat Jerzego Owsiaka zapowiada apelacje od wyroku.

Źródło: wiadomosci.dziennik.pl

Opublikowane: Listopad 30th, 2018 3:11 pm