Rzecznik Jakiego przegrał w sądzie z szefem sztabu Trzaskowskiego

Warszawa

Sąd Okręgowy w Warszawie postanowił, że Jacek Ozdoba, rzecznik sztabu wyborczego Patryka Jakiego ma sprostować swoją wypowiedź dotyczącą reprywatyzacji nieruchomości przy ulicy Twardej.

4 września rzecznik Jakiego zamieścił na Twitterze zdjęcie Szostakowskiego i komentarz: "Lider listy i sztabu PO w Warszawie @JSzostakowski forsował korzystną dla mafii reprywatyzacyjnej uchwałę likwidującą gimnazjum przy ul. Twardej". Następnego dnia w TVN24 powiedział, iż Szostakowski "zarządzał dyscyplinę podczas głosowania, gdzie uchwała powodowała, że mafia reprywatyzacyjna korzystała np. w przypadku ulicy Twardej, tam gdzie było słynne gimnazjum". Sąd postanowił zobowiązać Ozdobę do opublikowania na antenie TVN24 i na stronie programu "Fakty po Faktach" w terminie 48 godzin sprostowania o treści:

"Oświadczam, że w dniach 14 i 15.09 2018 r. na portalu Twitter oraz w programie TVN24 Fakty po Faktach rozpowszechniłem nieprawdziwą informację jakoby lider listy i sztabu PO w Warszawie pan Jarosław Szostakowski forsował korzystną dla mafii reprywatyzacyjnej uchwałę likwidującą gimnazjum w Warszawie przy ul. Twardej oraz, że w tym zakresie zarządził on dyscyplinę partyjną podczas głosowania nad wspomnianą uchwałą, gdy tymczasem uchwała Rady m.st. Warszawy zakładała jedynie zmianę siedziby gimnazjum a nie jego likwidację. Ponadto, radni PO głosowali według własnego uznania ponieważ klub PO nie podjął uchwały ws. dyscypliny głosowania w tej sprawie".

Opublikowane: Październik 5th, 2018 4:00 pm