Indie: rusza proces w sprawie ws. brutalnego gwałtu i zabójstwa 8-latki

indie

Aresztowano osiem osób w sprawie wielokrotnych gwałtów i morderstwa ośmioletniej muzułmańskiej dziewczynki w indyjskim sranie Dżammu i Kaszmir. 

Zamordowana dziewczynka pochodziła z koczowniczej społeczności, która wędrowała po lasach Kaszmiru. To właśnie stamtąd, w styczniu tego roku, trafiła do hinduskiej świątyni, w której była trzymana w niewoli, narkotyzowana i wielokrotnie gwałcona. Na koniec została uduszona i zmiażdżona kamieniem.

Pośród oskarżonych ośmiu osób znajduje się dwójka policjantów, którym zarzuca się tuszowanie śledztwa. Na czele całej tej grupy przestępczej miał zaś stać emerytowany urzędnik, który opiekował się świątynią. Tą, w której przetrzymywano i katowano ośmiolatkę.

Na rozprawę trzeba będzie jednak trochę poczekać. Sąd w mieście Srinagar odroczył ją do 28 kwietnia, ze względu na wniosek prawnik rodziny ofiary, która chciała przenieść ją do innego miejsca. Uznała bowiem, że w Srinagarze nie jest bezpieczna. Kobieta podkreślała, że z powodu reprezentowania rodziny ośmiolatki otrzymała wielokrotne groźby zgwałcenia.

Śmierć ośmiolatki wywołała olbrzymi publiczny gniew. Od kilku dni dochodzi do protestów w wielu indyjskich miastach. Demonstranci wystąpili także przeciwko rządzącej Indyjskiej Partii Ludowej, gdyż w ostatnim czasie pojawiły się zarzuty o rzekomy gwałt z udziałem polityka tego ugrupowania. Premier Mondi, przed wylotem do Europy na oficjalne wizyty, otrzymał list podpisany przez 50 ambasadorów, byłych szefów indyjskiej policji i wyższych urzędników państwowych. Sygnatariusze listu między innymi oskarżyli rządzącą partię o sprzyjanie prawicowym grupom hinduistycznym i podsycanie niechęci wobec, mieszkających w w Indiach, 172 milionów muzułmanów.

Opublikowane: Kwiecień 17th, 2018 4:00 pm, ostatnia aktualizacja: Kwiecień 17th, 2018 at 6:04 pm