Rozpoczął się proces rapera oskarżonego o nakłanianie swoim teledyskiem do rasizmu

paryż-e1530001546830

W Paryżu rozpoczął się głośny proces ciemnoskórego francuskiego rapera. W swojej piosence pt. "wieszajcie białych" nakłaniał m.in. do torturowania i zabijania "białych"  dzieci w żłobkach, zbierania majątków ich rodzicom itd. W raz z Francuskim rządem, organizacje antyrasistowskie domagają się najsurowszej kary dla Nicka Conrada.

Do piosenki nakręcony został wyjątkowo brutalny teledysk, w którym zagrał raper. Poniża on w teledysku oraz torturuje, a następnie wiesza białego przechodnia w podparyskim imigranckim getcie.

Zobaczymy, czy białas potrafi tak szybko biegać jak ciemnoskórzy sportowcy - mówi bohater grany przez Conrada, dając białemu mężczyźnie dwie sekundy na ucieczkę. W kolejnej scenie strzela mu w kręgosłup i wbija jego zęby w krawężnik, kopiąc go w tył głowy.

Wchodzę do żłobków i zabijam białe niemowlęta! Łapcie je szybko i ćwiartujcie je, a ich rodziców wieszajcie - żeby dostarczyć rozrywki ciemnoskórym dzieciom - śpiewał 35-letni raper. Teledysk do jego piosenki został usunięty z portali internetowych.

Według Nicka Conrada, nie może on zostać ukarany za teledysk, ponieważ według niego chodzi w nim właśnie o potępienie rasizmu i o apel o miłość bliźniego. Adwokaci 35-letniego rapera domagają się jego uniewinnienia.

Źródło: rmf24.pl

Opublikowane: Styczeń 10th, 2019 12:24 pm