Rosja: wzmacnia swoje siły zbrojne na obwodzie kaliningradzkim

 

Obwód kaliningradzki

Według dziennika “Niezawisimaja Gazieta” - stacjonujący w obwodzie kaliningradzkim 11. korpus armijny wojsk lądowych i obrony wybrzeża, należący do Floty Bałtyckiej, został wzmocniony pułkiem czołgów, rozlokowanym w mieście Gusiew, ok. 30 km od granicy z Polską.

W swoich doniesieniach, rosyjski dziennik powołuje się na informację od mediów, których nie wymienia z nazwy. Dodatkowo wskazuje również, że nie poinformowano o liczbie ani o typie czołgów w pułku, który jest rozlokowany w Gusiewie. Najczęściej jednak, takie pułki liczą do 90 czołgów.

Według ogólnodostępnych danych w Gusiewie stacjonuje 79. samodzielna brygada zmechanizowana. W jej skład wchodzi batalion czołgów, który zazwyczaj liczy ok. 40 maszyn. Tym samym w obwodzie kaliningradzkim grupa pancerna, która tam stacjonuje może liczyć nawet do 130 czołgów.

Dziennik “Niezawisimaja Gazieta” informację o pułku podał w nawiązaniu do piątkowego posiedzenia Rady NATO - Rosja w Brukseli. “NG” potwierdza, że przed Rosją, w najbliższym czasie pojawią się nowe problemy w sferze bezpieczeństwa.

Według dziennika działania Rosji są również związane, z ostatnimi doniesieniami o rozmowach Polski z USA, o rozmieszczeniu w Polsce bazy amerykańskiej. Według dziennika Moskwa - “stara się przeciwdziałać natowskim planom rozszerzenia zgrupowania Sojuszu na wschodzie”.

Źródło: fakty.interia.pl

Opublikowane: Styczeń 29th, 2019 10:24 am, ostatnia aktualizacja: Styczeń 29th, 2019 at 10:27 am