Rosja: Władimir Putin przedstawia konkretne rezultaty współpracy z USA oraz przestrzega przed niepotrzebnymi przeszkodami

20597562_505179959822290_989823195_o

Putin deklaruje konkretne rezultaty amerykańsko-rosyjskich rozmów na temat stref deeskalacji w południowej Syrii oraz ostrzega przed absurdalnymi sankcjami, które jedynie niszczą ewentualne nici porozumienia międzynarodowego.

Rosyjscy politycy, włączając Władimira Putina, podkreślili, że współpraca na linii Stany Zjednoczone-Syria zostanie kontynuowana pomimo zaakceptowanych przez Kongres USA sankcji wobec Federacji Rosyjskiej. Putin potwierdza wydalenie ponad 400 pracowników placówek dyplomatycznych, co nastąpi 1 września jako forma odpowiedzi na oburzające - według prezydenta Federacji Rosyjskiej - sankcje.

Odnosząc się do wspólnych działań dotyczących Syrii, Putin podkreśla, że ustalono już przerwanie ognia na okupowanych przez Izrael Wzgórzach Golan. Linia oznaczająca przerwanie ognia będzie przebiegać przez syryjskie miasto Daraa, leżące na granicy z Jordanią - południowa granica Syrii.

Putin podkreślił, że ewentualnie ostrzejsza polityka USA wobec Rosji mogła wpłynąć na o wiele uboższe rezultaty wspólnych rozwiązań odnośnie nie tylko problemu syryjskiego, ale także walki z terroryzmem, kontroli zbrojeń nuklearnych oraz projektów w przestrzeni kosmicznej.

Opublikowane: Sierpień 1st, 2017 12:12 pm