Rosja planuje rozwinąć swoje morskie i powietrzne bazy w Syrii
Agencja informacyjna Interfax podała, że Rosja planuje wzmocnić i rozwinąć swoje morskie i powietrzne bazy w Syrii. Moskwa cementuje swoją obecność na ziemiach syryjskich - swojej jedynej zagranicznej instalacji wojskowej.
Według Agencji Interfax, Rosja rozpocznie naprawę drugiego pasa startowego bazy lotniczej Chmejmim w pobliżu Latakia, natomiast w baza morska w Tartus zostanie zmodernizowana w celu obsługi większych statków, takich jak krążowniki. Ponadto Rosja będzie nadal wdrażać systemy obronne S-300 ziemia-powietrze.
Prezydent Władimir Putin ogłosił częściowe wycofanie wojsk rosyjskich z Syrii, gdzie zostały one wysłane jako wsparcie sił lojalnych wobec prezydenta Baszara Assada. Ale Moskwa chce utrzymać stałą obecność zarówno w Hmeimin, jak i Tartus.