Rosja: niewyjaśnione okoliczności śmierci syna Skripala i zaginięcie jego dziewczyny

petersburg30lip-1024x724

Syn Siergieja Skripala, Alexander zmarł po przewiezieniu do szpitala w Petersburgu w lipcu 2017r. Tuż po tym, jak przywiozła go tam jego dziewczyna. Co ciekawe, dziewczyna ta zniknęła bez śladu około 4 marca 2018r. czyli dokładnie wtedy, kiedy Siergiej Skripal i jego córka zostali zaatakowani środkiem typu nowiczok.

Portal 78.ru poinformował, że Alexander Skripal chorował na marskość wątroby i to z tego powodu w lipcu 2017r. trafił do szpitala w Petersburgu. Niedługo później zmarł. Nie zdecydowano się wtedy na sekcję zwłok, gdyż uznano, że jego śmierć spowodowana była chorobą.

Julia Skripal miała wtedy przyjechać do Rosji, by dowiedzieć się czegoś w sprawie śmierci brata. Bez rezultatów. Gdy dotarła na miejsce, jego ciało było już skremowane, a sama urna przewieziona do Londynu.

Nadal nie wyjaśniono, co w tym czasie robiła partnerka Alexandra - Anna. Podobno dziennikarze próbowali się z nią skontaktować, lecz nikt nie potrafił jej odnaleźć. Kobieta opuściła swoje mieszkanie jakoś na początku marca, czyli wtedy, gdy otruto Siergieja i Julię Skripal.

Według rosyjskich mediów, Anna ma siostrę bliźniaczkę, Elenę, która to miała studiować na akademii medycznej i pracować jako farmaceutka. To oznaczałoby, że ma dość duże doświadczenie związane z chemią, lecz mało prawdopodobnym jest żeby była w stanie wyprodukować nowiczok.

 

Opublikowane: Kwiecień 16th, 2018 1:40 pm