Rosja: nie żyje kobieta, której kroplówką podano formalinę zamiast soli fizjologicznej

uljanowsk

Miała przejść rutynową operację, a zmarła w konwulsjach. Lekarze zamiast soli fizjologicznej podali jej... formalinę.

Jekaterina Fediawa, 27-letnia Rosjanka zmarła w Ulijanowsku, po tym, gdy trafiła tam do szpitala na rutynową operację.

Na początku wszystko wydawało się w porządku. Po otrzymaniu kroplówki zaczęła się jednak czuć coraz gorzej. Przez dwa dni odczuwała silne bóle a jej ciało przechodziło konwulsje. Niedługo potem kobieta zapadła w śpiączkę. Przy życiu utrzymywała ją specjalna aparatura. Jej serce zatrzymywało się kilkukrotnie, ale za każdym razem udawało się przywrócić jej funkcje życiowe.

Wtedy lekarze podjęli decyzję o przewiezieniu jej do szpitala w Moskwie. Tam Jekaterina wybudziła się ze śpiączki, ale po pewnym czasie zmarła w skutek niewydolności wielonarządowej.

Matka dziewczyny nie zgadza się z tym, że jej córka zmarła w skutek błędu lekarskiego. Uważa, że lekarze doskonale wiedzieli o formalinie i chcieli zatuszować całą sprawę, dlatego nie słuchali, gdy błagała ich o pomoc.

"Przez 14 godzin po operacji Jekaterina żyła z formaliną w żyłach, a oni nic nie zrobili." Powiedziała załamana matka dziewczyny. "Rozmawiałam z śledczymi i oni powiedzieli mi, że śmierć mojej córki to było tragiczne w skutkach zaniedbanie. Ale to było zwykłe morderstwo."

Dziewczynę pochowano 7 kwietnia, ale śledztwo w jej sprawie nadal trwa.

Opublikowane: Kwiecień 9th, 2018 4:33 pm