Rosja: 64 osoby zginęły w pożarze w Kemerowie

Rosja

Co najmniej 64 osoby zginęły w niedzielnym pożarze centrum handlowego Zimniaja Wisznia w Kemerowie na Syberii.  Przyczyny pożaru pozostają nieznane.

W niedzielę, około godziny 22.00 czasu polskiego, zapłonęła, przeznaczona dla dzieci, część centrum handlowego. Niedługo później zawalił się również dach. Na chwilę obecną zanotowane są 64 ofiary, ale kolejnych 10 osób nadal pozostaje zaginionych. Oprócz tego wiemy, że w poniedziałek rano budynek znów zaczął dymić.

Specjaliści podejrzewają, że pożar wybuchł z powodu spięcia elektrycznego. Zastępca gubernatora Vladimir Chernow mówi jednak o tym, że wstępnie podejrzewają wybuch gumy piankowej, znajdującej się w pokoju z trampolinami.

Świadkowie mówią o tym, że nie zadziałały alarmy przeciwpożarowe. Media nie wykluczają, że doszło do złamania przepisów ewakuacyjnych, gdyż pojawiły się doniesienia o zamkniętych drzwiach w sali kinowej.

Wszczęto już dochodzenie w całej sprawie, w związku z czym cztery osoby zostały już zatrzymane. Wśród nich znajduje się między innymi najemca centrum handlowego.

Opublikowane: Marzec 26th, 2018 12:37 pm, ostatnia aktualizacja: Marzec 26th, 2018 at 1:39 pm