Rolnicy rozpoczynają protest w Warszawie

Warszawa

Rolnicy zapowiedzieli na dzisiaj protest. Odbędzie się on o godzinie 10:00 w Warszawie. Protestujący mają zebrać się w centrum stolicy, a następnie sparaliżować ruch drogowy. Według rolników protest ma być pokojowy.

W centrum Warszawy, na Placu Defilad mają się zebrać rolnicy z wielu regionów Polski. Tylko z Wielkopolski może ich być ponad tysiąc.

Następnie protestujący mają ruszyć w kierunku Pałacu Prezydenckiego na Krakowskim Przedmieściu. O godzinie 9:30 ma się rozpocząć marsz w postaci konduktu żałobnego.

-Pokażemy swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji. Nie pozostało nam nic innego, jak zacząć się organizować i zrobić to, czego nie zrobił w Polsce nikt — zapowiadał Michał Kołodziejczak, szef AgroUnii.

Kolejnym etapem protestu ma być pikieta pod siedzibą prezydenta Polski - będzie ona trwać do godziny 16:00.

„Ubieramy się ciepło. Niekoniecznie będzie ładna pogoda. Niekoniecznie przywita nas ciepło pan prezydent. Liczymy, że jednak przywita i uruchomi pozostające w jego dyspozycji narzędzia, by chronić polskie rolnictwo” - możemy przeczytać post na Facebooku organizatorów z AgroUnii.

W efekcie protestu rolników część linii autobusowych w Warszawie będzie miała zorganizowane trasy objazdowe, gdzie wszystkie przystanki będą obowiązywały jako stałe.

Powodem zorganizowania protestu przez rolników z AgroUnii było uczucie lekceważenia ze strony ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Protestujący chcą się m.in. sprzeciwić importowi do Polski świń z regionów Litwy,  w których występuje ASF (Afrykański Pomór Świń).

Rolnicy zapowiadają, że ich protest ma mieć charakter pokojowy.

- Zależy nam, aby pan prezydent pochylił się nad problemami wsi i nie słuchał złych doradców, sprzedajnych związkowców, tylko wsłuchał się w głos ludu, głos rolników i ich rodzin. To my wiemy, jak jest na wsi — informują organizatorzy protestu rolników.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Opublikowane: Luty 6th, 2019 8:54 am