Reprezentanci Polski nie weszli do finału Eurowizji

portugalia
Gromee i Lukas Meijer z utworem "Light Me Up", reprezentujący Polskę na tegorocznym konkursie Eurowizji w Lizbonie, nie znaleźli się wśród dziesięciu najlepszych wykonawców czwartkowego półfinału tego festiwalu i nie wystąpią w sobotnim finale imprezy. 

Polski DJ Gromee oraz szwedzki wokalista Lukas Meijer stworzyli energiczny utwór, który od wielu tygodni królował w polskich stacjach radiowych.  Według relacjonujących na żywo wydarzenie portugalskich mediów występ polsko-szwedzkiego duetu, choć wypadł nieco gorzej od wcześniejszych przesłuchań, to "zrobił z hali koncertowej prawdziwą dyskotekę". Komentatorzy i dziennikarze byli pod wrażeniem oprawy pirotechnicznej i atmosfery, którą stworzyli w studiu artyści. To jednak najwyrażniej nie wystarczyło, aby duet przeszedł dalej.

Finał tegorocznego konkursu Eurowizji odbędzie się w sobotę wieczorem w hali lizbońskiej Altice Arena. Wystąpi w nim 26 państw: Ukraina, Hiszpania, Słowenia, Litwa, Austria, Estonia, Norwegia, Portugalia, Wielka Brytania, Serbia, Niemcy, Albania, Francja, Czechy, Dania, Australia, Finlandia, Bułgaria, Mołdawia, Szwecja, Węgry, Izrael, Holandia, Irlandia, Cypr oraz Włochy.

Opublikowane: Maj 11th, 2018 9:28 am