Promy Polferries i Unity Line zatrzymane w bałtyckim porcie

swinoujscie14wrz

Złe warunki atmosferyczne zmusiły linie Polferries i Unity Line do anulowania odpływów z bałtyckiego portu. Synoptycy prognozują nad Bałtykiem wiatr nawet do 90 km/h.

W środę Polferries odwołał rejs promu Baltivia ze Świnoujścia o godz. 12:30 oraz ze szwedzkiego portu w Ystad o godz. 21:30. Tego dnia nie wyruszył także prom Mazovia z Ystad o godz. 13:45, a także ze Świnoujścia o godz. 22:30.

Linie Unity Line zrezygnowały z odejścia promu Galileusz oraz Kopernik. Odwołano zarówno kurs o godzinie 19:30, jak i poranne odejście z Ystad o 9:30.

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Szecinie, Pan Tomasz Kubiak, poinformował, że do godziny 18 zgłoszono około 60 zdarzeń, które miały związek  silnymi wiatrami na terenie całego regionu. Większość z nich dotyczyła usunięcia z dróg połamanych konarów i gałęzi drzew.

Jak informuje oddział szczecińskiego Biura Meteorologicznego Prognoz Morskich, w nocy ze środy na czwartek na terenie Pomorza Zachodniego będą występować silne wiatry w granicach 30-40 km/h. Prędkość ta zwiększy się w strefie nadmorskiej i w porywach może sięgać nawe 90 km/h.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed sztormem w zachodniej części Morza Bałtyckiego o sile 9 stopni w skali Beauforta. Według rokowań drugi stopień zagrożenia ma utrzymywać się do godziny 5 rano w czwartek.

Opublikowane: Wrzesień 14th, 2017 11:44 am, ostatnia aktualizacja: Wrzesień 14th, 2017 at 11:46 am