Profesor socjologi na Uniwersytecie Wrocławskim skazany za korupcję

Wrocław

Piotr Ż. były polityk SLD i profesor socjologii z Uniwersytety Wrocławskiego, prawomocnie został skazany za korupcję. Profesor podobno żądał od studentek prywatnych spotkań, aby mogły zaliczyć egzaminy. Uniewinniono go wcześniej od oskarżenia o gwałt.

Prokuratura oskarżyła Piotra Ż. o 29 przestępstw. Ostatecznie sąd skazał go za 7 z tych przestępstw i zastosował nadzwyczajne złagodzenie kary. Były polityk SLD i profesor socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim jest zobowiązany do zapłacenia 8 tysięcy złotych grzywny, za uzależnianie zaliczenia przedmiotu siedmiu studentkom od tego, czy się z nim umówią po zajęciach.

Sąd w maju uniewinnił Piotra Ż od zarzutów m.in. zbiorowego gwałtu. Jak podaje wiadomosci.wp.pl -Kobieta, z którą się od dłuższego czasu spotykał, twierdziła że została zgwałcona przez Piotra Ż. i jego kolegę Artura C. po tym, jak straciła przytomność po wypiciu drinka.

Profesorowi zarzucono również gwałt na jego studentkach, nękanie ich telefonami i SMS-ami.

Według sądu Piotr Ż. został pomówiony. Obecnie jego sprawę przejmuje Uniwersytet Wrocławski. Wykładowca chwilowo jest zawieszony w obowiązkach. Jednak po uprawomocnieniu się wyroku, Uniwersytet Wrocławski może zdecydować, czy przywróci go do pracy.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Opublikowane: Listopad 30th, 2018 2:01 pm