Proces ws. wyłudzania kamienic w Łodzi - będzie konfrontacja biegłych

LodzKolejna odsłona procesu ws. wyłudzania kamienic w Łodzi znowu bez rozstrzygnięć. Na ławie oskarżonych zasiada 9 osób, w tym Zbigniew Ł., były wicemarszałek województwa.
Dzisiaj w łódzkim sądzie odbyła się kolejna rozprawa w sprawie tzw. łowców kamienic. Sąd otrzymał opinie biegłych, dotyczącą stanu zdrowia jednego z oskarżonych.
Na poprzedniej, październikowej rozprawie, Marek S. dostarczył zwolnienie lekarskie, wobec czego, prokuratura wystąpiła z wnioskiem, by oskarżony został zbadany przez biegłych sądowych. Dzisiaj, opinie te wpłynęły do sądu.
Według opinii sporządzonej przez dwóch biegłych psychiatrów, oskarżony może brać udział w procesie. Natomiast biegła z zakresu medycyny sądowej uznała, że Marek S. nie może brać udziału.
W takiej sytuacji, oraz wobec nieobecności oskarżonego na rozprawie, sędzia zarządziła, że odbędzie się konfrontacja biegłych. Termin został wyznaczony na 20 grudnia.
Podejrzanym, według prokuratury, udało się przejąć kamienicę przy ul. Legionów 68, gdzie wyłudzili trzy czwarte udziałów wartych 825 tys. zł. Ponadto zamierzali wyłudzić sześć innych kamienic.

Opublikowane: Listopad 27th, 2017 1:49 pm