Proces po wypadku w Oświęcimiu

kraków1

W środę rozpoczęły się czynności w procesie kierowcy oskarżonego o nieumyślne spowodowanie wypadku z udziałem kolumny BOR, w którym poszkodowana została ówczesna premier.

Na rozprawę, która toczy się w trybie niejawnym, wzywana była jako świadek wicepremier Beata Szydło, która rano nie stawiła się w sądzie ani na godzinę 9., ani na godzinę 11. Rozprawa rozpoczęła się z półgodzinnym opóźnieniem, a po dziesięciu minutach po wejściu na salę rozpraw oskarżonego i jego obrońcy, sąd zarządził ponad godzinną przerwę i wydał krótki komunikat, informujący, że nie stawił się jeden ze świadków. Jak na razie nie ma informacji, czy Beata Szydło pojawi się w krakowskim sądzie jeszcze w środę, czy w innym terminie.

Terminy rozpraw rozpisane są do końca tego roku. Najbliższy, który również będzie miał wyłączoną jawność, przypada 19 listopada - poinformowała Gordziewicz. W środę zeznawał jeszcze inny świadek – najprawdopodobniej funkcjonariusz BOR, pokrzywdzony w wypadku, do którego doszło 10 lutego 2017 roku w Oświęcimiu.

Opublikowane: Październik 31st, 2018 1:58 pm, ostatnia aktualizacja: Październik 31st, 2018 at 2:22 pm