Poznań: Policjanci uratowali dryfującego 36-latka

poznan

36-latek dryfował w Warcie. Jedynie szybka pomoc ze strony ze strony dwóch policjantów z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu uratowała mu życie. Inaczej mężczyzna by utonął.

- Chęć niesienia pomocy innym, odwaga i empatia są nieodzownymi cechami, jakimi powinien charakteryzować się każdy policjant. Tacy z pewnością są funkcjonariusze st. sierż. Mateusz Pluskota i sierż. sztab. Robert Krzemiński, którzy 23 stycznia patrolowali nadbrzeże Warty. Po godz. 11.00 dyżurny powiadomił ich, że ktoś mógł skoczyć z poznańskiego mostu Królowej Jadwigi do rzeki. Od razu pojechali we wskazane miejsce –mówiła dziś Dominika Pupkowska-Bral z wielkopolskiej policji.

Dominika Pupkowska-Bral dodała również, że policjanci zauważyli kilkadziesiąt metrów od mostu, przytomnego mężczyznę, który dryfował.

- Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do akcji ratowniczej. Jeden z policjantów ubrał suchy skafander i przy asekuracji kolegi z patrolu wszedł do wody. Mimo bardzo trudnych warunków pogodowych, mężczyznę udało się uratować – podkreśla Dominika Pupkowska-Bral.

Policjanci na brzegu udzielili pomocy przedmedycznej uratowanemu 36-latkowi. Następnie pogotowie ratunkowe, przetransportowało go do szpitala.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Opublikowane: Styczeń 24th, 2019 3:22 pm