Mpumalanga: porywacze żądają okupu w bitcoinach w zamian za uwolnienie przetrzymywanego nastolatka

800px-Screen-door_effect

Gang kryminalistów z Południowej Afryki, który w niedzielę porwał nastolatka, żąda okupu za jego uwolnienie. Chce by zapłacono mu w bitcoinach równowartość 120 000 dolarów. 

Katlego Marite 13 latek, mieszkający w Witbank, czyli wschodniej granicy Mpumalanga został porwany w niedzielne popołudnie. Według relacji świadków, chłopiec bawił się koło domu razem z kolegami, gdy nagle został wciągnięty do jednego z przejeżdżających samochodów.

"Porywacze zażądali od rodziców 15 bitcoinów w zamian za uwolnienie ich dziecka" - powiedział rzecznik policji, Leonard Hlathi. "Problem w tym, że rodzice nie wiedzą nawet czym są te bitcoiny." Dodaje. Według jego informacji rodziny nie stać nawet na ubrania, a co dopiero na okup o takiej wartości.

Ostatnimi czasy liczba porwań w Afryce Południowej znacznie wzrosła. To jest jednak pierwszy przypadek, kiedy porywacze zażądali okupu w krypto walucie.

W zeszłym roku porywacze z Ukrainy w zamian za uwolnienie swojej ofiary, pracownika brytyjskiej firmy, zajmującej się wymianą krypto walut,  otrzymali ponad milion dolarów w bitcoinach.

 

Opublikowane: Maj 23rd, 2018 10:30 am, ostatnia aktualizacja: Maj 23rd, 2018 at 10:39 am