Porwano żonę jednego z najbogatszych mieszkańców Norwegii

norwegia

Norweskie media poinformowały o porwaniu Anne-Elisabeth Falkevik, która była uznawana za zaginioną. Porwana 68-latka to żona jednego z najbogatszych norwegów, Toma Hagena.

Norweska policja potwierdza, że Anne-Elisabeth Falkevik została porwana.  Dodaje również, że mąż ofiary otrzymał żądanie okupu.

Tom Hagen jest przedsiębiorcą z branży nieruchomości i elektrowni. Jego majątek jest szacowany na wysokość  1,7 miliarda norweskich koron (ok. 7,4 miliarda złotych). Zajmuje 172 miejsce na liście najbogatszych Norwegów.

Śledczy przyznają, że informacja o żądaniu okupu była im znana od 31 października. Porywacze zostawili list z informacją o swoich żądaniach w domu Falkevik. Oficjalnie nie ujawniono kwoty jakiej oczekują porywacze. Jednak dziennikarze gazety "VG" podają, że chodzi o kwotę w wysokości około 9 milionów euro (ok. 38 mln złotych). Przekazali oni również informację, że kobieta zginie, jeżeli do sprawy włączy się policja.

Tommy Broeske zajmujący się sprawą porwania Anne-Elisabeth Falkevik, przyznaje jedynie, że groźby zawarte w notatce "mają bardzo poważny charakter".

Źródło: wprost.pl

Opublikowane: Styczeń 10th, 2019 9:56 am