Ponad 12 kg narkotyków przechwyconych przez funkcjonariuszy CBŚP

Fot: Policja - narkotyki, przemyt

W okolicach Koszalina i Kołobrzegu Centralne Biuro Śledcze Policji przy wsparciu antyterrorystów z Komendy Wojewódzkiej Policji zatrzymało dziesięć osób podejrzanych o handel narkotykami. Osiem z nich przebywa w areszcie. 

Według komunikatu CBŚP funkcjonariusze w trakcie akcji zabezpieczyli 12 kilogramów narkotyków. Pierwsze trzy osoby zatrzymane zostały jeszcze w lutym, na terenie powiatu koszalińskiego i kołobrzeskiego. Przechwycono wtedy 8,8kg marihuany i 3,6kg amfetaminy. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Następną akcję przeprowadzono "w ostatnich dniach" i, jak informują służby prasowe Biura, we wsparciu antyterrorystów Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Zatrzymano wtedy kolejnych 7 osób. Wobec pięciu z nich zastosowano tymczasowy areszt, a dwóch pozostałych objęto dozorem policyjnym oraz zakazem opuszczania kraju.

W, nadzorowanym przez Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie, śledztwie ustalono, że zatrzymani mogli działać już od kwietnia 2017r. Prawdopodobnie rozpowszechnili wtedy 20kg narkotyków. Miały one trafić do odbiorców na terenach powiatów koszalińskiego i kołobrzeskiego.

CBŚP informuje, że sprawa nadal pozostaje "rozwojowa".

Opublikowane: Maj 14th, 2018 1:31 pm