Polska: nie żyje 2-latka, która wpadła do szamba

Opole

2-letnia dziewczynka z Opola, którą wczoraj wyłowiono z przydomowego szamba i w stanie ciężkim przewieziono do szpitala, zmarła dzisiejszej nocy. 

Do tragedii doszło wczoraj, koło 12.00. Ojciec na chwilę spuścił dwulatkę z oczu, a ona w tym czasie zdążyła wpaść do szamba. Po tym, jak ją stamtąd wyciągnięto od razu przetransportowano do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Była ona jednak w bardzo ciężkim stanie. Reanimowano ją przez 3 godziny, zanim ratownikom udało się przywrócić jej funkcje życiowe. Mimo tego nie przeżyła nocy.

Na ten moment trwa śledztwo w celu wyjaśnienia przyczyn tragedii. Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu informuje, że po śmierci dziecka zmieniono kwalifikację w postępowaniu o wszczęcie śledztwa. Śledczy będą więc badać, czy w tym przypadku nie doszło do nieumyślnego spowodowania śmierci.

Na posesji przeprowadzono już oględziny oraz zabezpieczono nagrania z monitoringu, chociaż nie wiadomo, czy kamerom udało się zarejestrować moment wypadku. Śledczy przesłuchali również ojca dziecka i dwóch świadków, którzy pomagali w poszukiwaniach dziewczynki i jej resuscytacji.

Opublikowane: Marzec 26th, 2018 3:55 pm