Polska: Ciało Magdaleny Żuk jest już w Polsce

magdalena_zuk_new

Zbigniew Ziobro poinformował dziś, że samolot z ciałem Magdaleny Żuk, która zmarła w Egipcie pod koniec kwietnia tego roku w niewyjaśnionych jak dotąd okolicznościach wylądował w Polsce.

Ciało Polki zostało przetransportowane do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie, gdzie nastąpi badanie specjalistycznym tomografem komputerowym, dzięki któremu możliwe będzie precyzyjne ustalenie stanu tkanek układu kostnego, poszczególnych organów a także tkanek miękkich.

Sekcja zwłok odbędzie się we Wrocławiu i planowana jest na 19 maja.

Przypominamy, że Magdalena Żuk poleciała do Egiptu, a dokładnie kurortu Marsa Alam 25 kwietnia. Wycieczka miała być niespodzianką dla jej partnera, który w ostatnim momencie nie poleciał z kobietą ze względu na brak ważnego paszportu.

Przez cały okres pobytu w Egipcie Polka była w stałym kontakcie z chłopakiem. Kontakt zaczynał się stopniowo urywać, a w ostatniej rozmowie 27-latka prosiła partnera by zabrał ją do Polski. Mężczyzna nagrał wideo rozmowę, z której wynikało, że kobieta jest bardzo przestraszona i roztrzęsiona. Nie wiadomo jednak co było powodem takiego jej zachowania.

Chłopak Magdaleny w porozumieniu z polskimi przedstawicielami dyplomatycznymi w Kairze oraz touroperatorem zaplanowali wcześniejszy powrót kobiety do kraju, jednak ze względu na pogarszający się stan zdrowia nie została ona wpuszczona na pokład samolotu. Przewieziono ją do szpitala, w którym doszło do tragedii. Kobieta wyskoczyła z pierwszego lub drugiego piętra szpitala.

Po wypadku trafiła na oddział intensywnej terapii, następnie przetransportowano ją do szpitala w Hurghadzie, gdzie w wyniku odniesionych obrażeń zmarła 30 kwietnia.

Opublikowane: Maj 18th, 2017 9:10 pm