Policja złapała słynnego przestępcę, który uciekł z więzienia helikopterem

creative-commons-wiezienie

Najbardziej poszukiwany przestępca we Francji,wpadł w ręce policji. Redoine Faid, złodziej, który stał się sławny po swojej ucieczce helikopterem z więzienia w Peau, został zatrzymany w Creil, niedaleko Paryża. Aresztowano razem z nim cztery inne osoby - trzech mężczyzn i kobietę.

Złodzieja Redoine Faida aresztowano w nocy z wtorku na środę w Creil w departamencie w Oise. 46-letni przestępca został złapana niewiele ponad trzy miesiące po jego spektakularnej ucieczce z więzienia w Peau.

BFMTV donosi, że policja zatrzymała oprócz Faida cztery inne osoby. W tym jego brata, dwóch mężczyzn i kobietę.

Redoine Faid odsiadywał wyrok za zastrzelenie policjantki podczas nieudanego napadu w 2010 roku. W ucieczce wsparli go trzej uzbrojeni mężczyźni, którzy ukradli helikopter i wylądowali nim na dziedzińcu więzienia w Reau.

Fakt24 informuje nas, że gdy wspólnicy Redoina Faida dotarli na miejsce, mężczyzna odbywał widzenie ze swoim bratem. Piłą tarczową rozcięto drzwi do więziennej sali, a na dziedziniec zrzucono granaty dymne. Faid wsiadł do helikoptera, który niedługo potem policjanci znaleźli zwęglony na terenie miejscowości Gonesse, ok. 60 kilometrów od więzienia Reau.

Nie była to pierwsza ucieczka Redoine Faida z więzienia. Mężczyznę wielokrotnie skazywano za kradzieże, rozboje i napady na konwoje z pieniędzmi.  Zbiegł również z więzienia w Lille-Sequedin w 2013 roku. Zabrał wówczas broń ukrytą w koszu na brudne pranie oraz wziął pięciu strażników jako zakładników i wysadził bramę zakładu karnego. Został złapany po sześciu tygodniach.

Opublikowane: Październik 3rd, 2018 11:21 am, ostatnia aktualizacja: Październik 3rd, 2018 at 11:24 am