Policja złapała mężczyznę poszukiwanego od 12 lat

Wrocław

59-latkowi pomimo listów gończych od ponad 12 lat udawało się ukryć przed policją. Zdziałał to m.in. dzięki zmianie wyglądu i posługiwaniu się danymi swojego brata. Policji udało się go złapać.

Kom. Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku poinformowała jako pierwsza o poszukiwanym b. mieszkańcu Przedborza (woj. łódzkiego).

-Mężczyzna 12 lat temu zerwał kontakt z rodziną i wyjechał z Przedborza. Na początku lutego dociekliwi policjanci dowiedzieli się, że 59-latek jest pracownikiem budowlanym we Wrocławiu. Dodatkowo ustalili, że poszukiwany zmienił wygląd i przez wiele lat posługiwał się danymi swojego brata. To pozwoliło na wytypowanie czterech placów budowy, gdzie na jednym z nich znaleźli poszukiwanego – wyjaśniła rzeczniczka radomszczańskiej policji

Rzecznika dodała również, że mężczyzna, który był poszukiwany od 12 lat był kompletnie zaskoczony gdy zobaczył policję, jednak zdawał sobie sprawę z tego z czym wiąże się wizyta funkcjonariuszy w jego miejscu pracy. Z jej relacji wynikało również, że mężczyzna stwierdził, że szybciej “spodziewałby się zobaczyć na tej budowie diabła niż policjantów, którzy go tam znaleźli”.

Poszukiwany listem gończym mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego gdzie ma odbyć karę pozbawienia wolności zasądzoną w 2007 roku.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Opublikowane: Luty 18th, 2019 9:29 am