Pijany pasażer zaatakował kierowcę, tym samym doprowadzając do wypadku

Warszawa

Kierowca autobusu w Wieliszewie został zaatakowany przez pasażera. Doprowadziło to do wypadku, w którym autobus wjechał w ogrodzenie i betonowy słup.

Zdarzenie miało miejsce 27.11 około godziny 23 przy ulicy Niepodległości.

-Ze wstępnych ustaleń wynika, że autobus linii podmiejskiej L9 wjechał w ogrodzenie posesji. Funkcjonariusze ustalili, że jeden z pasażerów zaatakował kierowcę pojazdu, uderzał go pięściami w głowę – wyjaśnia podkomisarz Justyna Stopińska z komendy w Legionowie.

Przywołuje też relację kierowcy. – Pasażer powiedział mu, że go zaatakował, bo ten nie zatrzymał się godzinę wcześniej i nie zabrał jego znajomych – zaznacza Stopińska.

Kierowcę zabrano do szpitala, natomiast 33-letni pasażer został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie poddano go badaniu alkomatem. Podkomisarz informuje, że miał on ponad dwa promila alkoholu w organizmie i gdy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany.

Dokładne przyczyny zdarzenia, będą ustalane przez policję. Według informacji, które podały służby, w autobusie znalazło się również trzech innych mężczyzn, którzy “oddalili się przed przyjazdem policji”. Policja apeluje aby zgłosili się do komisariatu w Wieliszewie.

-Wstępnie nasze postępowanie zostanie zakwalifikowane z artykułu 160 kodeksu karnego o narażeniu na niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu - dodaje podkomisarz Justyna Stopińska - podkreśla również, że grozi za to do trzech lat więzienia.

Źródło: tvn24.pl

Opublikowane: Listopad 29th, 2018 9:05 am