Pijany kierowca karawanu w Gdyni, zatrzymywany przez policję dwukrotnie jednego dnia

gdyniaW środę popołudniu, gdyńska drogówka zatrzymała 40-latka prowadzącego karawan pod wpływem alkoholu. Po przebadaniu kierowca otrzymał wezwanie na komisariat.  Wieczorem ci sami funkcjonariusze zatrzymali tego samego kierowcę, jak się okazało, był on jeszcze bardziej pijany.

W środę popołudniu, funkcjonariusze z gdyńskiej drogówki, dostali wezwanie na miejsce kolizji z udziałem karawanu pogrzebowego. Policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Alkomat wykazał 2,5 promila w wydychanym powietrzu.

40-latka doprowadzono na komendę, gdzie poddano go ponownemu badaniu na zawartość alkoholu, po czym wręczono mu wezwanie na komisariat.

Tego samego dnia, wieczorem, ci sami funkcjonariusze, jadąc ulicą do której doszło do kolizji, zatrzymali tego samego kierowce karawanu - policjanci ponownie poddali 40-latka badaniu na obecność alkoholu. Tym razem alkohol pokazał 3 promile. Mężczyznę ponownie doprowadzono na komendę, gdzie potwierdzono wynik badania.

Niedługo kierowca usłyszy zarzuty popełnienia dwóch przestępstw polegających na kierowaniu pojazdem pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Opublikowane: Luty 15th, 2018 1:31 pm