Pierwsza transpłciowa mistrzyni kolarstwa

kalifornia

W Los Angeles odbyły się Mistrzostwa Świata w kolarstwie, które wygrała Rachel McKinnon - pierwsza transpłciowa zwyciężczyni w historii tego sportu.  - czytamy na queer.pl

Transpłciowa Rachel McKinnon wygrała Mistrzostwa Świata w kolarstwie w Los Angeles, zostając tym samą pierwszą transpłciową osobą, jaka kiedykolwiek tego dokonała.

Już sam jej udział w Mistrzostwach Świata w kolarstwie zbudził ogrom kontrowersji. Jednak razem z wygraną nie było łatwiej. Musiała bronić swojego tytułu. Internauci uznali, że ma niesprawiedliwą przewagę nad swoimi współzawodniczkami i jej wygrana jest niesłuszna.

-Trenuję 15-20 godzin tygodniowo, dwa razy dziennie, 5-6 dni w tygodniu. Tak... Po prostu zeskoczyłam z kanapy i wygrałam. - odpowiada niezadowolonym internautom McKinnon.

Postanowiła bronić się przed zarzutami za pośrednictwem Twittera. Wobec osób atakujących ją użyła słów "transfobiczni bigoci".

McKinnon w jednym ze swoich tweetów zwraca uwagę na przytłaczający brak transpłciowych zawodników i zawodniczek w mainstreamowym sporcie. Przyznaje się również, że nie zawsze była w tak dobrej formie, w jakiej jest teraz i nie zawsze wygrywała. Na swój sukces zapracowała ciężką pracą.

Rachel McKinnon, to nie tylko kolarka (a teraz również mistrzyni świata w kolarstwie), jest również wykładowczynią w instytucie filozoficznym College'u w Charleston w Południowej Karolinie.

Opublikowane: Październik 22nd, 2018 2:15 pm