Pielęgniarki z szpitala im. Kopernika w Łodzi nie stawiły się do pracy

lodz

14 pielęgniarek ze szpitala im. Kopernika w Łodzi w poniedziałek nie przyszło do pracy. Ze względu na braki w personelu pacjenci musieli być przewożeni pomiędzy oddziałami. Problem dotyczył oddziałów chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz chirurgii naczyniowej. 

Pielęgniarki zdecydowały się nie przyjść do pracy, ze względu na podwyżki i dodatki, które zostały przyznane niektórym grupom lekarzy z "Kopernika". Niestety one same nie zostały w nich uwzględnione, przez co prawdopodobnie poczuły się pokrzywdzone.

Część pacjentów, znajdujących się na oddziałach dotkniętych tym problemem musiało zostać przewiezionych między innymi na urologię. Personel szpitala twierdzi, że ma wszystko pod kontrolą i oddelegowano już pielęgniarki z innych oddziałów do miejsc, w których są braki.

Dariusz Klimczak, wicemarszałek województwa łódzkiego, odpowiedzialny za ochronę zdrowia, poinformował opinię publiczną, że rozmowy z protestującymi pielęgniarkami już się zaczęły. Wyznaczono również mediatora, który ma za zadanie doprowadzić do porozumienia.

Pierwsze mediacje mają mieć miejsce już dziś.

Opublikowane: Kwiecień 17th, 2018 4:48 pm, ostatnia aktualizacja: Kwiecień 17th, 2018 at 6:01 pm