Pentagon chce umożliwić zaciągnięcie się do wojska osobom transpłciowym

usa_pentagonJak oświadczył Pentagon, od 1 stycznia do wojska będą się mogły zaciągnąć osoby trans-płciowe. Zarządzony przez prezydenta Donalda Trumpa zakaz był nielegalny.

Nowa polityka ukazuje, co rząd federalny musi zrobić, aby sprawić, że decyzja Trumpa w sprawie osób trans-płciowych w wojsku, miała bardziej legalne zaplecze.

Trzy sądy federalne wykluczyły zakaz, w tym jeden w stanie Waszyngton.

W październiku sędzia okręgowy US Colleen Kollar-Kotelly zakazał administracji Trumpa kontynuowania jego planu wykluczenia osób transpłciowych ze służby wojskowej. Częściowym skutkiem orzeczenia było to, że wojsko będzie musiało zezwolić osobom transpłciowym na zaciągnięcie się od 1 stycznia.

Potencjalni rekruci transpłciowi będą musieli przejść przez trudny egzamin fizyczny, medyczny i psychiczny -egzaminy te mogą utrudnić im dołączenie do sił zbrojnych.

Rzecznik prasowy pentagonu - Major David Eastburn, powiedział, że rekrutacja rozpocznie się w przyszłym miesiącu. Powiedział również, że Pentagon może zdyskwalifikować potencjalnych rekrutów z dysforią płciową, historią leczenia medycznego związanego z transformacją płci i tymi, którzy przeszli rekonstrukcję. Aczkolwiek będą oni dopuszczeni, jeśli lekarz poświadczy, że osoba ta była stabilna klinicznie w preferowanej płci przez okres 18 miesięcy i nie odczuwa żadnego upośledzenia w obszarach społecznych, zawodowych lub innych ważnych obszarach życia.

Wymogi te sprawiają, że przejście tej rekrutacji dla osób transpłciowych jest trudne. Ale odzwierciedlają one obawy prezydenta Baracka Obamy, kiedy Pentagon początkowo uchylił zakaz usług transpłciowych w ubiegłym roku.

 

Opublikowane: Grudzień 12th, 2017 1:14 pm