Pedofil próbował porwać 10-latka

radom

W Radomiu prowadzone jest śledztwo w sprawie próby porwania 10-latka. Nieznany mężczyzna chciał namówić chłopca do wspólnej przejażdżki samochodem. Na szczęście nie uległ on namową mężczyzny i o całej sytuacji opowiedział swojej mamie.

Echo dnia, podaje, że do zdarzenia doszło 22 listopada (czwartek). Około godziny 14, 10-latek wracał do domu ze szkoły podstawowej w Skaryszewie w okolicy Radomia. Do chłopca podjechał samochodem obcy mu mężczyzna i próbował go przekonać, że przyjechał po niego na prośbę jego matki, żeby szybciej był w domu. Mimo usilnych nalegań mężczyzny 10-latek nie uległ propozycji mężczyzny.

Mężczyzna został spłoszony dopiero przez nadjeżdżający samochód. !0-latek szybko wrócił do domu i od razu o wszystkim powiedział mamie, która zgłosiła sprawę na ulicę.

- W ubiegłym tygodniu do Komisariatu Policji w Skaryszewie zgłosiła się matka z 10-letnim synem. Kobieta poinformowała, że gdy chłopiec wracał ze szkoły, zatrzymał się jakiś pojazd w kolorze pomarańczowym i kierowca tego auta chciał go podwieźć. 10-latek się nie zgodził, a kierowca odjechał - poinformowała Justyna Leszczyńska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Sprawca podobno miał być już wcześniej znany policji i notowany za pedofilię. Podejrzany jest w rejestrze Ministerstwa Sprawiedliwości, który gromadzi osoby skazane za przestępstwa seksualne na nieletnich.

Dzięki kamerom monitoringu pobliskiego budynku, które zarejestrowały całą sytuację, policja wie jakim autem poruszał się sprawca.

- Policjanci prowadzą czynności prewencyjne w tej sprawie. Dzielnicowi rozmawiali już z dyrekcją szkół w tym rejonie, aby zwracali uwagę na tego typu sytuacje - dodała Leszczyńska.  

Również dyrekcja szkoły, do której chodzi chłopiec szybko zareagowała na całą sytuację. Zwołano specjalne spotkania nauczycieli z rodzicami, na których nauczyciele przekonywali o niebezpieczeństwie dla ich dzieci. W ramach bezpieczeństwa budynek szkoły jest zamykany na klucz, a uczniowie nie mogą się swobodnie oddalać od szkoły.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Opublikowane: Listopad 29th, 2018 11:17 am