Para prezydencka z oficjalną wizytą w Izraelu i Palestynie

Izrael_Palestyna

Prezydent Andrzej Duda, wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, w poniedziałek wyjeżdżają z kraju na oficjalną wizytę do Izraela i do Palestyny. Prezydent spotka się z głowami tych państw, odwiedzi również  Instytut Yad Vashem.

W czasie swojej wizyty w Izraelu odznaczy Orderem Orła Białego Szewacha Weissa - byłego przewodniczącego Knesetu, byłego przewodniczącego Rady Instytutu Pamięci Yad Vashem a w latach 2000-2003 ambasadora Izraela w Polsce.

Najwyższy przedstawiciel RP spotka się również z prezydentem Palestyny Mahmudem Abbasem, którego gościł w Warszawie w ubiegłym roku. W Palestynie odwiedzi też sierociniec dla dzieci palestyńskich, który jest prowadzony m.in. przez polskie misjonarki.

Oficjalny program wizyty pary prezydenckiej rozpocznie się we wtorek w Jerozolimie od ceremonii oficjalnego powitania prezydenta Dudy przez prezydenta Państwa Izrael Reuwena Riwlina.

Na zakończenie wizyty Andrzej Duda złoży wieniec na brytyjskim cmentarzu wojennym w Ramli, gdzie znajdują się 272 polskie groby żołnierskie z lat 1940-47.

Opublikowane: Styczeń 15th, 2017 12:10 pm