Panda ruda uciekła z zoo w Belfaście

belfast2

Z ogrodu zoologicznego w Belfaście w Irlandii Północnej w niedzielę (27.01.) uciekła panda ruda. Należy ona do zwierząt zagrożonych wyginięciem. Policja apeluje do mieszkańców, o ostrożność i nie podchodzenie do zwierzęcia. Pandy nadal nie udało się jeszcze odnaleźć.

Ruda panda uciekła w niedzielę (27.01.)  z zoo w Belfaście.

"Ruda panda niespodziewanie postanowiła zrobić sobie wakacje od zoo w Belfaście. Prawdopodobnie podziwia teraz widoki pięknego Glengormley" - Irlandzka policja napisała w swoim poście na na Facebooku.

Policja poinformowała mieszkańców, że pandy rude nie są gatunkiem agresywnym. Apelowała również do mieszkańców, aby nie podchodzili do zwierzęcia oraz nie próbowali go złapać na własną rękę. Mieszkańcy, którzy mieli jakieś informację na temat pobytu pandy proszeni byli o dzwonienie na numer alarmowy. Policja wysunęła też prośbę do kierowców, aby zachowali szczególną uwagę, zwłaszcza w okolicach Glengormley, które znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie zoo.

Według informacji od brytyjskiego “The Guardian”, w zoo w Belfaście, w czerwcu ubiegłego roku urodziła się para młodych pand rudych.

Panda ruda została wpisana przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody na listę gatunków zagrożonych wyginięciem.

Źródło: fakty.interia.pl

Opublikowane: Styczeń 29th, 2019 8:16 am