Oszukiwali starsze osoby podając się za policjantów - zostali zatrzymani [VIDEO]

zatrzymany prowadzony przez policjantów

6 osób wyłudzających gotówkę metodą „na policjanta CBŚ” zatrzymali funkcjonariusze radomskiego CBŚP w Warszawie. Już wiadomo, że 4 kobiety i dwóch mężczyzn mają na swoim koncie co najmniej 125 przestępstw tego typu. Rozbita przez policjantów grupa działała od roku na Mazowszu. Wszyscy usłyszeli zarzuty związane z oszustwem, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. 4 osoby spędzą najbliższe 3 miesiące w tymczasowym areszcie.

Policjanci radomskiego CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie zatrzymali kolejnych sprawców wyłudzeń pieniędzy od osób w podeszłym wieku metodą „na policjanta CBŚ”.

Jak ustalili funkcjonariusze, mechanizm działania sprawców był następujący - telefonowali do wytypowanej osoby przedstawiając się za policjantów CBŚ. Odpowiednio manipulując rozmową wprowadzali tę osobę w przeświadczenie, że bierze udział w akcji policyjnej, wymierzonej przeciwko oszustom i  nieuczciwym pracownikom instytucji finansowych. Następnie  polecali podjąć z banku pieniądze, niejednokrotnie oszczędności całego życia, a następnie udzielali instrukcji, co do ich przekazania rzekomym policjantom lub pozostawienia ich we wskazanym miejscu.

Rozbita grupa działała w Warszawie i ościennych powiatach co najmniej od połowy  2015 r. do kwietnia 2016 r. Sprawcy, to osoby w wieku od 20 do 50 lat. Jak ustalili funkcjonariusze CBŚP, wyłudzali jednorazowo kwoty od 5 tys. złotych do 100 tys. USD.

Pieniądze trafiały poprzez kurierów lub też przekazy gotówkowe do organizatorów całego procederu, którzy według ustaleń policjantów ukrywali się w Wielkiej Brytanii. Jeden z mężczyzn, który przez dłuższy czas przebywał na Wyspach, został zatrzymany w Warszawie.

Ogółem w sprawie do tej pory funkcjonariusze radomskiego CBŚP zatrzymali dwanaście osób, z których osiem zostało tymczasowo aresztowanych. Wszystkim zostały przedstawione zarzuty oszustwa.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci przewidują dalsze zatrzymania. Analizują też pozostałe odnotowane przypadki wyłudzeń metodą na policjanta CBŚP.

[video width="640" height="360" mp4="http://newsmap.pl/wp-content/uploads/2016/11/zatrzymanie.mp4"][/video]
Źródło: KGP

Opublikowane: Listopad 2nd, 2016 9:02 am, ostatnia aktualizacja: Listopad 2nd, 2016 at 9:12 am