Ostrzeżenia dla siedmiu województw - śnieżyce nad Polską!

Polska,zimaZima atakuje Polskę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed obfitymi opadami śniegu w siedmiu regionach.

Mazowsze, Łódzkie, Świętokrzyskie, Małopolska, Śląsk, Opolszczyzna oraz Dolny Śląsk - właśnie dla tych województw obowiązują w tej chwili alerty. W Beskidach i Tatrach może przybyć nawet 30 cm śniegu.

Śnieg na Śląsku sypie w okolicach Żywca, Węgierskiej Górki i Zwardonia. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad, sprzęt drogowy pracuje tam bez przerwy. W pozostałej części województwa pada deszcz ze śniegiem - drogi są śliskie.

Już kilkanaście centymetrów śniegu spadło na Podhalu i południu Małopolski. Główne drogi są czarne, ale trzeba uważać na mniejszych drogach (wiele dróg powiatowych jak i wojewódzkich jest białych). Mniejsze opady są w województwie świętokrzyskim. Tam jest ślisko na ulicach i pada śnieg z deszczem. Jak na razie, duże opady śniegu ominęły region Podkarpacia - tam kierowcą jeździ się najlepiej.

Jednak w całym kraju, temperatura dzisiaj na plusie.  W ciągu dnia termometry pokażą od 1 stopnia na południu Polski do 3 w Szczecinie i Gdańsku.

 

Opublikowane: Listopad 30th, 2017 10:14 am