Osmanen Germania zdelegalizowana

800px-12-07-17-landtagsprojekt-bayern-RalfR-001

Grupa rockersów Osmanen Germania została dzisiaj zdelegalizowana przez ministra spraw wewnętrznych Niemiec, Horsta Seehofera. Członkowie ugrupowania oskarżani są między innymi o wymuszenia, handel narkotykami, zmuszanie do prostytucji oraz powiązania polityczne z rządzącą w Turcji partią AKP. 

Według Seehofera grupa ta stanowi zagrożenie dla "indywidualnych dóbr prawnych i dla ogółu". Ze względu na to od rana trwają przeszukania w kilku niemieckich krajach związkowych. Zakaz działalności Osmanen Germania wydano na podstawie ustawy o stowarzyszeniach. Objęto nim także lokalne komórki ugrupowania, których na ten moment w Niemczech jest aż 16.

Agencja dpa podała również wstępne szacunki policji na temat tego, ilu członków liczy sobie to ugrupowanie i na tę chwilę szacuje się, że jest ich co najmniej trzystu. Ośmiu z nich od marca bieżącego roku oskarżonych jest o usiłowanie zabójstwa, wymuszenia, handel narkotykami, pozbawienie wolności, zmuszanie do prostytucji i stręczycielstwo. To jednak nie są jedyne rzeczy, które zarzuca się członkom tej organizacji.

W zeszłym miesiącu szwedzkie radio publiczne ujawniło, że Turcja planowała zamachy na przeciwników tureckiego rządu w Danii i to właśnie Osmanen Germania miała grać w tym przedsięwzięciu kluczową rolę. Co więcej według szwedzkich dziennikarzy organizacja ta ma powiązania z tureckimi służbami specjalnymi MIT.

Osmanen Germania od połowy 2016 roku ma swój oddział również w Danii.

Opublikowane: Lipiec 10th, 2018 11:59 am, ostatnia aktualizacja: Lipiec 10th, 2018 at 1:57 pm