Opiekunka z Gniezna znęcała się nad starszą podopieczną

gniezno1

Pracownica Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnieźnie znęcała się fizycznie i psychicznie nad 80-letnią, niewidomą Panią Ireną. Cała prawda wyszła na jaw, dzięki ukrytej kamerze, którą rodzina ustawiła w mieszkaniu. Opiekunka została zatrzymana, prokuratura postawiła jej zarzut znęcania się nad starszą osoba.

- Płakaliśmy, kiedy obejrzeliśmy te nagrania. Po pierwszych pięciu minutach musieliśmy zrobić przerwę, by móc oglądać to dalej - mówi Kinga Bednarczyk, wnuczka pani Ireny, 80-letniej podopiecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnieźnie. Najbliżsi starszej Pani zaniepokojeni jej zachowaniem, smutkiem, płaczem i ciągłymi siniakami zainstalowali w jej mieszkaniu ukrytą kamerę.

- Babcia jest po udarze, nie widzi i sama nie chodzi. Opiekuje się nią moja mama oraz mój tata i ja, a oprócz tego, w dni powszednie rano, na półtorej godziny przychodziła pani Karina. To opiekunka z MOPS. Jej zadaniem było podanie babci przygotowanego przez nas śniadania i umycie. - komentuje wnuczka pani Ireny.

Źródło: poznan.wyborcza.pl

Opublikowane: Listopad 8th, 2018 10:01 am