Niemcy: operacja antyterrorystyczna w Hesji

niemcy 5Niemiecka policja przeprowadziła poważną operację antyterrorystyczną, której celem było poszukiwanie kilkunastu zwolenników Państwa Islamskiego. Na razie nie wiadomo czy udało się aresztować wszystkich podejrzanych o planowanie zamachu terrorystycznego.

Operacja, w której wzięło ponad 1100 policjantów, polegała na nalotach na domy, firmy, miejsca kultu w zachodniej Hesji, gdzie mogli przebywać zwolennicy ISIS. Niemieckie służby od dłuższego czasu obserwowały kilkanaście osób, w związku z podejrzeniem o przygotowywanie zamachu terrorystycznego. Głównym podejrzanym w tej sprawie jest 36-letni Tunezyjczyk, który został zatrzymany podczas nalotu we Frankfurcie. Jest on oskarżony o bycie rekrutowanie zwolenników ISIS i tworzenie ich lokalnej siatki.

Środowe poszukiwań przeprowadzono w liku niemieckich miastach m.in. we Frankfurcie nad Menem, Offenbach am Main, Darmstadt, Limburg i Wiesbaden. Dodatkowe naloty przeprowadzono w kilku miejscach w powiecie Offenbach, dzielnicy Groß-Gerau oraz powiatach Marburg-Biedenkopf i  Main-Taunus. Na razie nie podano informacji czy akcja zakończyła się pełnym sukcesem - czy udało się zatrzymać wszystkich podejrzanych.

Opublikowane: Luty 1st, 2017 8:36 am, ostatnia aktualizacja: Luty 1st, 2017 at 3:53 pm